Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

19.06.2018

Organizátori prvého stretnutia československých sieťarov CSNOG zverejnili prezentácie a videá

Organizátori prvého československého stretnutia správcov sietí CSNOG (Czech and Slovak Network Operators' Group) dnes na webových stránkach podujatia zverejnili prezentácie a ich videozáznamy. V sekcii Programme sú k dispozícii vystúpenia všetkých účastníkov, medzi ktorými boli aj zástupcovia organizácií CESNET, ČTÚ, CZ.NIC, Facebook, ISC, NIX.CZ alebo RIPE NCC.Cieľom tohto dvojdňového podujatia, ktoré sa konalo 11. a 12. júna v Brne, bolo predovšetkým umožniť vzájomnú výmenu skúseností, diskusiu nad aktuálnymi témami a zdieľanie riešení vedúcich k rozvoju internetových sietí v Českej a Slovenskej republike.

"Sme radi, že sme mohli byť na začiatku niečoho výnimočného, teda akcie, na ktorej sa zíde komunita sieťových správcov a IT odborníkov a diskutujú, prezentujú a vymieňajú si skúsenosti. Stretnutie sieťových správcov nielen z Čiech a Slovenska sa vydarilo a trúfam si povedať, že do budúcna máme na čom stavať. Za združenie NIX.CZ môžem potvrdiť, že sa CSNOGu budeme venovať rovnako ako našej tradičnej konferencii Peering Days. Takéto komunitné podujatia majú veľký zmysel a jedným z našich cieľov je podporovať ich a aktívne sa na nich podieľať, "uviedol Adam Golecký, riaditeľ združenia NIX.CZ.


Na organizácii prvého ročníka sa podielali združenia CZ.NIC, správca českej národnej domény, a NIX.CZ, neutrálny prepojovací uzol pre Českú republiku a Slovensko.