Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

12.03.2018

Konferencia CEE Peering Days šiestykrát

Minulý týždeň sa v Berlíne konal 6. ročník konferencie zástupcov peeringových uzlov, ISP a datacentier - CEE Peering Days 2018. Z tejto medzinárodnej akcie sa stala významná udalosť, ktorej sa už pravidelne zúčastňujú odborníci z celého sveta, aby sa tu podelili o svoje skúsenosti a dohovorili sa na prípadnej spolupráci. Hlavnými organizátormi podujatia boli aj tento rok peeringové uzly NIX.CZ, VIX.at a BIX.hu, lokálnym partnerom konferencie bola nemecká spoločnosť BCIX.

"Záujem o CEE Peering Days rastie naprieč Európou a zo stredoeurópskej konferencie sa postupne stáva akcia celoeurópska. Na tohtoročnú konferenciu prišlo celkom 214 účastníkov, vďaka čomu sme mohli získať aj podporu Európskej komisie z Nástroje na prepojenie Európy (CEF). Popri tradičných tém spojených s routingom a bezpečnosťou totiž musí IXP často riešiť tiež regulačné otázky, aktuálne predovšetkým dopady Smernice NIS, o ktorých hovorila Zuzana Duračinská z CSIRT.CZ, "uviedol Martin Semrád, výkonný riaditeľ združenia NIX.CZ.

Prezentácia zástupcov spoločností EURO-IX, RIPE NCC, Netflix alebo PeeringDB sú už teraz k dispozícii na stránkach konferencie. Na odbornom serveri Root.cz potom záujemcovia nájdu obsiahlu reportáž vrátane fotografií.