Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

26.05.2017

Združenie NIX.CZ bude mať nového predsedu predstavenstva

Na dnešnom stretnutí predstavenstva združenia NIX.CZ, neutrálneho prepojovacieho internetového uzla pre Českú republiku, bol novým predsedom predstavenstva zvolený Ondřej Filip. Ten sa tejto funkcie ujme 1. júla kedy nahradí Josefa Chomyna, ktorý bol pred 14 dňami menovaný do Rady Českého telekomunikačného úradu. Ondřej Filip nie je v predstavenstve NIX.CZ žiadnym nováčikom. V tomto riadiacom orgáne zasadá nepretržite od roku 2002. Predstavenstvo českého neutrálneho prepojovacieho uzla bude mať od začiatku júla štyroch členov - Ondřej Filip, Zbyněk Pospíchal, Jaroslav Střeštík a Milan Švácha.

Josef Chomyn sa nezmazateľne zapísal do histórie združenia NIX.CZ. Ako člen predstavenstva a jeho predseda viedol združenie viac ako 17 rokov. Tiež jeho zásluhou je teraz NIX.CZ jedným z najvýznamnejších európskych prepojovacích uzlov. Za to patrí Josefovi Chomynovi veľká vďaka a uznanie. Rád by som Josefovi Chomynovi poprial, aby na svoje úspešné pôsobenie v NIX.CZ nadviazal aj ako člen Rady Českého telekomunikačného úradu. Mne osobne je veľkou cťou, že kormidlo združenia preberám práve po Josefovi Chomynovi" uviedol Ondřej Filip.

Ondřej Filip vyštudoval Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Karlovej v Prahe (odbor Informatika) a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Počas štúdia na Karlovej univerzite pracoval v spoločnosti IPEX, kde neskôr pôsobil ako technický riaditeľ a člen predstavenstva. Od roku 2004 je Ondřej Filip výkonným riaditeľom združenia CZ.NIC, správcu národnej domény .CZ. Popri výkone svojej funkcie v CZ.NIC a NIX.CZ pôsobí tiež v predstavenstvách odborových medzinárodných organizácií Euro-IX (European Internet Exchange Association) a IX-F (Internet eXchange Federation).