Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

28.03.2017

Slovinská Ľubľana hostila 5. ročník konferencie CEE Peering Days

Minulý týždeň sa v slovinskom hlavnom meste uskutočnil už 5. ročník konferencie zástupcov peeringových uzlov, ISP a datacentier - CEE Peering Days 2017. Z tejto medzinárodnej akcie sa pomaly ale isto stáva významná a renomovaná udalosť, ktorej sa už pravidelne zúčastňujú odborníci z celého sveta, aby sa tu podelili o svoje skúsenosti a dohovorili sa na na prípadnej spolupráci.

Za združenie NIX.CZ na akcii vystúpil jeho riaditeľ Martin Semrád, ktorý NIX.CZ predstavil a prezentoval jeho hlavné projekty a novinky. Vo štvrtkovom programe sa potom predstavil člen predstavenstva NIX.CZ a zástupca spoločnosti Dial Telecom Zbyněk Pospíchal. Ten sa vo svojej prezentácii zameral na novú metódu obrany pred DDoS útokmi.

Prezentácia Martina Semrád a Zbyňka Pospíchala, rovnako ako ďalšie príspevky zástupcov spoločností NOKIA, Hurricane Electrics, EURO-IX alebo CZ.NIC, budú v blízkej dobe k dispozícii na internetovej adrese www.peeringday.eu. Na odbornom serveri Root.cz potom záujemcovia nájdu obsiahlu reportáž vrátane fotografií.