Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

03.06.2019

Technickým riaditeľom českého prepojovacieho uzla NIX.CZ sa stal Marian Rychtecký

Novým technickým riaditeľom českého neutrálneho prepojovacieho uzla NIX.CZ sa stal Marian Rychtecký. V združení bude zodpovedný za prevádzku, dohľad, rozvoj, bezpečnosť a výstavbu uzlov NIX.CZ a NIX.SK (neutrálny prepojovací uzol pre Slovensko, ktorý je prevádzkovaný združením NIX.CZ). Do kompetencií Mariana Rychteckého budú patriť tiež testovanie nových technológií a spolupráca so zahraničnými partnermi.

Marian Rychtecký začal svoju profesionálnu kariéru v spoločnosti CL-Net (neskôr RIO MEDIA), v ktorej pôsobil ako vedúci backbone sietí. Jeho ďalším pracovným pôsobiskom bola medzinárodná farmaceutická organizácia, v ktorej mal na starosti európsku WAN sieť a VoIP platformu pokrývajúci viac ako 30 pobočiek v 20 krajinách.

V roku 2017 sa presídlil do írskeho Dublinu, kde pracoval tiež pre Cybersecurity tím svojho vtedajšieho zamestnávateľa, spoluvytváral bezpečnostnú infraštruktúru a prevádzkoval globálne MPLS a SD-WAN siete. Má tiež skúsenosti s návrhmi a prevádzkou firemných datacentier.