Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

24.04.2019

Organizátori CSNOG 2019 dnes zverejnili prvé abstrakty a spustili registráciu

Na webových stránkach komunitného stretnutia správcov sietí z Čiech a Slovenska - CSNOG 2019 - nájdu teraz záujemcovia prvé abstrakty prednášok a tiež registračný formulár. Cieľom stretnutia, ktoré sa uskutoční 27. a 28. mája v Brne, je umožniť vzájomnú výmenu skúseností, diskusiu nad aktuálnymi témami a zdieľanie riešení vedúcich k rozvoju internetových sietí v Českej a Slovenskej republike. Na organizácii druhého ročníka podujatia sa podieľa združenie CESNET, ktoré prevádzkuje a rozvíja národnú e-infraštruktúru pre vedu, výskum a vzdelávanie, CZ.NIC, správca českej národnej domény, a NIX.CZ, neutrálny prepojovací uzol pre Českú republiku a Slovensko.

"Teraz je na webe akcie CSNOG 2019 prvá časť abstraktov, ku ktorým v najbližšej dobe pribudnú ďalšie. Teší nás, že svoje príspevky zaslali ako zástupcovia firiem, tak aj akademickej obce. Som presvedčený, že aj tento rok zostavíme program, ktorý bude zaujímavý pre širokú skupinu záujemcov o dianí na poli počítačových sietí. Na záver by som len doplnil, že CSNOG 2019 je akcia komunity, teda môže sa do nej zapojiť každý, kto sa venuje sieťam alebo ho zaujíma dianie okolo nich. Táto ponuka platí ako pre jednotlivcov, tak pre organizácie , ktoré by sa chceli stať partnermi stretnutia, "uviedol Sergey Myasoedov, predseda programového výboru CSNOG 2019.

Ďalšie informácie spojené s komunitou CSNOG a jej konferenciami sú k dispozícii na webových stránkach. Aktuality nájdu záujemcovia na účtoch na sociálnych sieťach Twitter, Facebook alebo LinkedIn.