Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

20.03.2019

Siedme Peering Days prilákali do Záhrebu sieťových špecialistov z celého sveta

Minulý týždeň sa v chorvátskom Záhrebe konali už siedme Peering Days. Na tejto dvojdňovej akcii sa už tradične stretávajú zástupcovia peeringových uzlov, ISP a datacentier z celého sveta, aby sa tu podelili o svoje skúsenosti a dohovorili sa na prípadnej spolupráci. Hlavnými organizátormi podujatia boli aj pre tento rok peeringové uzly NIX.CZ (Česká republika), VIX.at (Rakúsko) a BIX.hu (Maďarsko), lokálnym partnerom konferencie bol chorvátsky CIX.

Vzrastajúci význam Peering Days potvrdila aj táto akcia. Do Záhrebu prišlo celkom 170 účastníkov z 25 krajín. Najviac odborníkov na administratívnu problematiku sietí pricestovalo z Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Chorvátska a Veľkej Británie, nechýbali ale ani zástupcovia z Japonska alebo Spojených štátov.

Prezentácie, ktoré sú v PDF k dispozícii na stránkach podujatia, boli aj tentoraz zamerané z veľkej časti na bezpečnosť internetovej infraštruktúry. Na odbornom serveri Root.cz nájdu záujemcovia dve reportáže sumarizuje dianie prvého a druhého konferenčného dňa.