Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

12.02.2019

Komunita československých správcov sietí chystá CSNOG 2019, záujemcovia môžu prihlasovať svoje príspevky

Druhý ročník komunitného stretnutia správcov sietí z Českej republiky a Slovenska - CSNOG 2019 - sa aj tento rok uskutoční v Brne, a to 28. a 29. mája. Poslaním akcie je umožniť odborníkom zdieľať skúsenosti a praktické riešenia, ktoré môžu zvýšiť kvalitu českých a slovenských sietí, a podeliť sa o názory na aktuálne sieťarské témy. Záujemcovia o vystúpenie na CSNOG 2019 už môžu na webe akcie prihlasovať svoje príspevky, call for abstracts sú otvorené do 20. marca. Hlavnými usporiadateľmi stretnutia CSNOG 2019 sú združenia CZ.NIC, NIX.CZ a CESNET.

"Minulého ročníka sa zúčastnilo vyše 130 špecialistov na internetové siete, ktorí boli nielen z Českej republiky a Slovenska, ale aj z Nemecka, Holandska, Veľkej Británie alebo zo Spojených štátov. Pevne veríme, že sa nám aj tento rok podarí zostaviť taký program, ktorý bude zaujímavý ako pre miestnych odborníkov, tak aj pre tých zahraničných. Call for abstracts sú určené nielen záujemcom z oboch stredoeurópskych krajín, svoj príspevok môže prihlásiť prakticky ktokoľvek. Hodnotiť budeme predovšetkým odbornosť prihlasovanej témy a jej prínos pre účastníkov CSNOG 2019, "uviedol za združenie CZ.NIC jej výkonný riaditeľ Ondřej Filip.

"Komunitné stretnutie CSNOG nie je uzavretým projektom, ale naopak otvorenou platformou pre zdieľanie skúseností poskytovateľov internetového pripojenia, sieťových operátorov, internetových inžinierov, ale aj záujemcov o internetové siete a technológie. V mene hlavných organizátorov by som chcel preto vyzvať všetkých, ktorí sa chcú zapojiť do rozvoja českej a slovenskej komunity správcov sietí, aby sa nám ozvali a rozšírili naše rady. Môj apel mieri predovšetkým ku slovenským kolegom. Na minuloročnej akcii sme mali len niekoľko málo príspevkov od našich susedov. Budeme veľmi radi, keď ich tento rok bude viac, "doplnil Adam Golecký, riaditeľ združenia NIX.CZ, ktoré prevádzkuje tiež projekt NIX.SK.

"Teší nás zapojenie do otvorenej platformy CSNOG pre zdieľanie skúseností a dobrej praxe v komunite sieťových operátorov. Dúfam, že z pravidelného stretávania odborníkov z Česka a Slovenska vznikne dlhodobá tradícia. "Uviedol Jan Gruntorád, riaditeľ združenia CESNET.

Návrhy príspevkov do hlavného programu CSNOG 2019 môžu záujemcovia posielať do 20. marca. Formulár pre ich prihlasovanie nájdu na webe akcie. Abstrakty môžu byť v českom, slovenskom alebo anglickom jazyku.

Ďalšie informácie spojené s komunitným stretnutím CSNOG 2019 budú postupne zverejňované na webe stretnutí a na sociálnych sieťach Twitter a Facebook